Instagram Oyun Filtreleri - Nect Blog

Instagram Oyun Filtreleri

Instagram paylaşımlarınızı oyun filtreleri ile oldukça eğlenceli hale getirebileceğinizi biliyor muydunuz? Evet yanlış duymadınız Instagram’da oyun içeren çok sayıda filtre bulunuyor. Ana sayfanızda gezinirken arkadaşlarınızın eğlenceli paylaşımlarına bakıp iç geçirmeyi bir kenara bırakın ve artırılmış gerçeklik teknolojisiyle üretilen oyunların keyfini çıkarın. Tüm bu eğlenceli anlarınızı kaydedip paylaşın.

Günümüz itibariyle Instagram, birbirinden farklı kullanıcıların o veya bu şekilde var olduğu, kimilerinin birden fazla hesapla farklı kimlikler sunduğu, kendi markasını veya düşüncelerini insanlara ulaştırmak için yer aldığı oldukça etkili platformlardan biri. Başlangıçta fotoğraf paylaşım platformu olarak kurulan Instagram, zaman içinde evrim geçirerek bünyesine birçok özellik kazandırdı. Stories (Hikayeler) üzerinde kullanılabilen Instagram filtreleri de bu evrimin bir parçası. Mecra içindeki değişiklikler kullanım alışkanlıklarının da sıkça değişmesine yol açtı.

Instagram, hikaye özelliğini yayına aldığından bu yana sürekli yenilenerek kullanıcılar ve markalar için ilgi odağı haline geldi. Paylaşılan hikayeler süreli olduğundan kullanıcıları daha fazla etkileşime geçmeye teşvik ediyor ve birçok özelliğinden dolayı da daha yaratıcı işler yapılmasına olanak sağlıyor.

İçerik üreticiler ve tasarımcılar Instagram’a Spark AR isimli artırılmış gerçeklik stüdyosunu kullanarak kendi filtrelerini oluşturup yükleyebiliyor. Böylece Instagram üzerinde zaten aktif olan ve kendine bir kitle inşa etmiş yaratıcılar kendilerini farklı şekilde gösterme fırsatı da buluyor. Tabii tasarımcıların yanı sıra markalar için de deneysel bir etkileşim aracı işlevi görüyor.

Hikayeler bölümündeki filtre listesinin en sonunda yer alan efekt galerisi ile farklı kategorilerdeki filtrelere ulaşabilmek mümkün. Takip edilen kişilerin filtreleri gibi kişiselleştirilmiş alt kategorilerin yanı sıra Instagram’ın kendi filtreleri ve selfie, ruh halleri, kamera stilleri, eğlenceli, bilim kurgu gibi konu başlıklarına ayrılmış birçok filtreye erişilebiliyor.

Instagram ve oyun ilişkisine gelecek olursak; oyun, genellikle boş vakitleri değerlendirmek için yapılan eğlendirici ve bazen de öğretici bir faaliyet. Instagram’ın en eğlenceli kullanım amaçlarından biri de oyun filtreleri diyebiliriz. Bu eğlenceli dünyayı yine bir o kadar eğlenceli olan Instagram dünyasına kazandıran tasarımcı ve filtre üreticilerine teşekkürü bir borç bilir, sizin için derlediğimiz oyun filtresi örneklerine bir göz atmanızı öneririz.

Blink to Jumb

Adından da anlaşılacağı gibi, Blink to Jump sizi kaykay kullanan bir çocuğa dönüştürür. Oyunun amacı, karakteriniz hızlandıkça yoldaki engellerin üzerinden atlamaktır.

Cut Fruit

Mobil oyun Fruit Ninja’dan esinlenen Cut Fruit, oyuncuların havada uçan karpuz gibi meyveleri belirli bir sürede dilimlemesini amaçlamaktadır. Oyuncuların meyveleri doğru bir şekilde kesmek için başlarını yukarı, aşağı ve yanlara doğru eğmeleri gerekmektedir.

Asteroids

Asteroids filtresinde oyuncunun uzay aracını asteroitlerden uzak tutması amaçlanmaktadır. Oyuncular başlarını yukarı ve aşağı doğru hareket ettirerek uzay aracını asteroitlerden uzaklaştırır ve geçilen her asteroit skoru artırır.

Üç boyutlu bir platformda koşan robotumuzun mavi elmasları toplaması gerekmektedir. 3D Runner Game’de oyuncuların kafalarını sağa ve sola hareket ettirerek mavi elmasları toplayıp skoru artırmaları amaçlanmıştır.

Not: Kırmızı koniklere dikkat!

Face Invaders 3D

Dünyamızı istilacı yüzlerden korumayı amaçlayan Face Invaders 3D oyun filtresi, hepimize kahraman olma kapısı açıyor. İstilacıları uzay gemisindeki silahları kullanarak yok etmelisin aksi takdirde onlar seni yok edecektir.

Indomie Hüplet

Daha önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi Türkiye’de ve dünyada çok farklı sektörlerdeki markalar Instagram filtrelerini anlık veya uzun vadeli iletişim kampanyalarında kullanıyor. Indomie de bu markalardan biri ve Indomie Türkiye resmi Instagram hesabında yayınlanan Indomie Hüplet filtresi Nect imzası taşıyor.

Siz de Instagram’ın eğlenceli oyun filtresi dünyasında yerinizi almak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

Not: Örnek filtre linklerini cep telefonlarınızda deneyin.