Instagram Rulet Filtresi Nedir? - Nect Blog

Instagram Rulet Filtresi Nedir?

Instagram kullanıcılarının eğlenceli hikaye paylaşımları için tercih ettiği, bildiğimiz rulet düzeneği mantığında oluşturulmuş filtrelerdir.

‘Hangisi Sizsiniz?’

Instagram rulet filtre

Instagram’da gezinirken ‘Hangi Disney Karakterisin?’ adlı filtreye muhakkak denk gelmiş olmalısınız. Bir çizgi film karakteri olsaydınız kim olurdunuz sorusunun yanıtını eğlenceli bir şekilde veren filtrenin popüler hale gelmesiyle ve birçok farklı versiyonunun yayınlanmasıyla Instagram rulet filtreleri hayatımıza girdi. 

Instagram Rulet Filtresi Nedir? Nasıl Çalışır?

Rulet düzeneğiyle oluşturulmuş bir filtreyi etkinleştirdiğinizde başınızın üstünde bir düzenek belirir, bir dizi seçenek hızlıca döner ve kaderinizde hangisinin olduğunu size söyler.

“Ne tür bir yiyeceksin?”, “Hangi fontsun?”, “Hangi Harry Potter karakterisin?”, “Hangi diyet sözüsün?”, “Hangi 90’lar şarkısısın?”…

Film ve dizi karakterlerinin yanı sıra birçok farklı içeriği olan rulet filtreyi Instagram’da deneyimlemek oldukça basit ve eğlenceli. Akıllı telefonunuzda Instagram uygulamasını açıp hikaye eklemek için kameranızı aktive etmeniz ve rulet sistemiyle çalışan herhangi bir filtre bulmanız yeterli. Arkadaşınızın hikayesinde gördüğünüz filtreyi de ekranın sol üst köşesindeki filtre adına dokunarak deneyebilirsiniz. Keşfetmek, her olasılığını görmek isteyeceğiniz ve belki de her denemenizde farklı bir sonuçla karşılaşacağınız eğlenceli rulet filtre dünyasına adım atmış olacaksınız. Not: Kaydetmeyi unutmayın!

Markalar İçin Instagram Filtreleri Neden Önemlidir?

Günümüz sosyal medya trendi olan Instagram filtreleri, markaların da iletişim stratejileri arasında yerini almayı başardı. Sosyal medya trendlerine ayak uydurmak, daha çok etkileşim sağlamak ve tüketicilerle iletişim kurmanın daha eğlenceli bir yolu demek. Kullanıcılar için keyifli ve eğlenceli bir deneyim sunan Instagram filtreleri de markalar için sosyal medya pazarlamasının gözbebeği haline geldi.

Tüketicilerin gözünde markalar, yalnızca satış veya hizmet için değil eğlence ve deneyim için de ziyaret edilebilecek profillere sahip olmalılar. Üstelik, markaların ihtiyaçlarına özel yaratılabilen Instagram filtreleriyle marka özgünlüğünü korumak da mümkün.

Markalar İçin Özgün Instagram Filtreleri

Nect olarak ETS Tur için hazırladığımız ‘Bir Sonraki Tatil’ Instagram filtresi tam olarak bu özgünlüğün bir örneği diyebiliriz. Mekanizma size bir sonraki tatilinizi nerede yapacağınızı söylerken AR teknolojisi ile hazırladığımız gözlük ise tatilinizi yapacağınız yeri panoramik bir şekilde görmenizi sağlıyor.

Bu filtreyi, akıllı telefonlarınız ile deneyebilirsiniz.

Markalar için yaratıcı Instagram filtre fikirleri bulma aşamasından onay ve yayın sürecine kadar tüm aşamalarda profesyonel hizmet veriyoruz. Markanız veya ajansınız için eğlenceli ve yaratıcı işler çıkarmayı hedefliyoruz. 

Bizimle iletişime geçebilirsiniz!